Osudy,kapitola první...něco končí,něco začíná

17. října 2009 v 17:40 | Makishka
Kapitola první...:-)


"Až se uklidníš,tak mi zavolej.."řekla klidným hlasem a vyšla ze dveří
"Myslím,že to nebude tak rychle...počkej na chodbě,než ti zbalím věci."řekl Daniel stejným hlasem jako před chvílí Vala a zavřel dveře.Sedla si na schody a otevřela dopis,který před chvílí našla v poště adresovaný na její jméno,od letectva USA.
Od armády odešla asi před 2 rokama,po tom co jí to Daniel zakázal kvůli těhotenství a sejně potratila.Bylo to rizikové těhotenství.Dlouho se s tím nemohla vyrovnat,ale čas všechno zahojil.Vždycky měla pocit,že jí to Dan nikdy neodpustil.Odešla až příliš pozdě.
Ted se pohádli o5 kvůli Sg-1.Chce tam zpátky.Sedět doma jí nebaví...pořád se pokoušejí o dítě,ale nejde jim to a ona už to vzdala.
Roztrhla obálku a vyndala z ní dopis spolu s náramkem a přívěškem s kytičkou.Při prvních slovech jí chtě nechtě začaly téct po tváři slzy...
Daniel otevřel dveře a jeho pohled spočinul na ni...
Nepřítomě hleděla do dopisu.Nikdy by si nemyslela,že jí to tak sebere,ale poslední 4 roky byl pro ni jako otec.
"Co se děje?"zeptal se.
Val jen zakroutila hlavou,vzala si tašku se svýma věcma a chtěla odejít.Daniel jí však chytil za ruku a otočil si jí k sobě.
"Co se děje?Řekni mi to,prosím."řekl s lítostí a obavami v hlase.I když pořád trval na tom at si vybere mezi ním a Sg jedničkou...nic to neměnilo na tom,že jí miloval a nechtěl jí vidět plakat,jelikož mu to rvalo srdce.
"Nic."řekla jakoby se nechumelilo...otočila se a další slzy se jí nahrnuly do očí.Šla na autobus a jela k Cheyenské hoře.Cesta jí netrvala moc dlouho.Zavolala Sam,že je na cestě,že se o tom dozvěděla.
Čekali jí v zasedačce.Vešla do ticha.Náladu měli všichni na bodu mrazu.
"Ahoj"řekla a posadila se vedle Teal´ca.Pohlédla na všechny.Nečekala,že by se mohli tolik změnit.Sam měla delší vlasy,stejně tak T.Cameron vypdal skušenější...změnili se.
"Ahoj"odpověděli jí.
"Jak se to stalo?"zeptala se a hleděla na prázdné místo
"Věděl to dlouho,jen to nikomu neřekl.Měl rakovinu.Každému z nás poslal dopis,až když už věděl,že to nezvládne s nějakou maličkostí,aby jsme na něj nikdy nezapoměli."
"Jo...to je pravda.A já jsem se rozhodla,že se vrátím."pokusila se o úsměv,ze kterého vznikl pouze úšklebek.
"Jak na to reagoval Daniel?"
"Né moc dobře.Řekl mi,že si mám vybrat mezi prácí a ním.Nechci ztrávit zbytek života sama doma,zatímco on si někde lítá...ale nechci už o tom mluvit..Nevíte kdo nastoupí jako velitel místo generála Landryho?Myslíte,že to bude někdo s Sg-1...třeba Cam?"
"Proč myslíš že já?"zeptal se
"Nevím,máš tady ted nejvyšší hodnost a zasloužíš si to.."
"Jo,myslím,že si to opravdu zasloužíš"usmála se na něho Sam a chytla ho za ruku.
"Vy dva spolu jako...to?"divila se
"Jestli myslíš,že spolu chodíme,tak ano..."dal jí pusu"Hodně věcí se tady změnilo,za tu dobu co jsi zde nebyla,vidívali jsme se jen zřídka."
"Někdy mi budete muset všechno povykládat.Ale ted si půjdu vybalit věci...až něco budete vědět,tak mi to přijdte říct."vstala ze židle

Pohřeb generála Hanka Landryho byl za pár dní.Ještě ten den se měli dovědět o svém novém veliteli.Sešli se v zasedačce a čekali.Neměli ani ponětí kdo by to mohl být.
"Tak jak se máte děcka?"ozvalo se odedveří.Stál v nich generál s hnědýma očima jménem Jack O´Neill.
"Pane?!"řekla nevěřícně Sam.Pstavila se a upřela na něj svůj pohled.Ten starý pocit byl zpět.Aniž by si to kdy chtěla přiznat,stýskalo se jí po něm...hrozně!
"Carterová"usmál se na ní.Donutil jí udělat to samé."Odted jsem váš velitel...co na to říkáte?"
"O´Neille tebe bych zde vskutku nečekal."řekl Teal´c
"Jo,byl to pro mě taky šok,ale musím uznat,že se mi po tom opravdu stýskalo."přešel k prosklenému oknu a zadíval se na bránu..."Vypadá pořát stejně..."hlesl.
Všem jeho příchod zlepšil náladu.Po této poznámce jim cukaly koutky.Teda až na Cama.Věděl,že Sam k němu pořád něco cítí.Viděl to a ví,že bude muset nechat v co nejbližší době volné pole půsbonosti.Mohl by se o ní prát,ale miluje ji a chce pro ni jen to nejlepší.
"Tak jo,mám ještě papírování...chci to mít do večera hotvé,tak...půjdu."šel do kanceláře a Daniel za ním
"Jacku..."
"Danieli"
"Po tomhle se mi stýskalo..."usmál se Dan"ale potřebuju s tebou mluvit.Chtěl bych dát výpověd..."špitl
"Proboha proč???"zeptal se trochu šokovaně
"Já jsem se rozešel s Valou a nemůžu s ní pracovat.Víš,je to trochu složitější,takže..."
"Aha a na tu zítřejší misi půjdeš?"
"Ne,nepotřebujou mě tam,tak bych jí rád vynechal..."zvedal se k odchodu
"Nemůžu tě nutit tady zůstávat,ale...promysli si to aspoň ještě,ano?"
Nic neřekl jen za sebou zavřel dveře a odešel.

Cam šel za Sam.Byl rozhodnutý to ukončit.Popravdě vždycky cítil,že ho nemiluje tak jak by chtěla.Když se tu ukázal O´Neill,tak to s těmi dvěmi půjde s kopce.Raději ted,než by se měli oba trápit.
"Ahoj můžu dál?"
"Jasně..."
"Chtěl bych si promluvit o nás dvou...myslím,že k O´Neillovi pořád něco cítíš...a já ti nechci bránit v tom aby jsi s ním byla štastná."
"Came,ty víš,že to nejde,my dva nikdy nebudeme spolu a navíc tě mám ráda,moc."chytla ho za ruku
"Jo,máš mě ráda,ale nemiluješ mě..."posmutněl"a určitě by se s tím mělo něco dělat.Vy dva k sobě prostě patříte.100% se s tím dělat něco dá,jen jste byli nesmělí a nikdy jste nic neskusili."
"Tak mi řekni proč,když odešel se mezi námi nic nestalo."
"Protože jste nesmělí a..."
"Ne.protože mě nemiluje..."
"To si jen namlouváš.Pouze se bojíš,že když mu řekneš co cítíš,tak tě odmítne.Řekne že..."
"Came..."utla ho
"Přiznej si už konečně,že ho miluješ a on tebe..."
"Ano,možná mě někdy miloval,ale to už je dávno.Určitě si někoho už našel...takovej sexy chlap."
"Možná ano,ale miluje tebe,Sam..."
"A já si už taky někoho našla."
"Ale nejsem Jack,já tě miluju,ale vím,že bude lepší když se rozejdeme.Nemohl bych tak žít.Ty určitě taky ne."vstal"Věř mi,že mi za to jednou budeš vděčná...takže jsme jen kamarádi."
Taky se postavila.Chvíli mu hleděla do očí a pak ho objala..
"Promin"vzdychla
"Ne,to je v pořádku...nechci ti v ničem bránít."
"Stejně zůstanu navždy sama.Bude to jako předtím.Budu vedle něj pracovat,budu ho znova strašně milovat,ale nikdy ho nebudu mít."
"Nevzdávej to..."chytil kliku a otevřel dveře..."Nevzdávej.."a zmizel ve dveřích.
Sam seděla na posteli a uvažovala o možnostech...stejně nemohla spát.Pořád myslela na Jack.Může jí klidně vyhodit,když se o něco pokusí...ale jak se říká.Risk je zisk...
Druhý den,14:15-Prostor brány

"Byla to fajn mise,ale ten Pardlen byl celkem vlezlej.Co myslíte?"řekl Cam a podával zbraň vojínovi.
"Taky bych řekla."hlesla Vala.Byla ráda,že je zase zpátky.Chybělo jí to,ale uvažovala,jestli si vybrala dobře."Stejně to byla fajn mise..."odešla do svého pokoje.
"Jo,celkem jo."špitla Sam i když jí nikdo neslyšel.Rozhodla se,že půjde za Jackem.Nevěděla co mu řekne,ani jak se bude chovat.Zaklepala na dveře.Než stačila vzít do ruky kliku,dveře se samy otevřely a v nich stál Mitchell."Asi ruším..."
"Ne nerušíš,já jsem na odchodu."opustil místnost a nechal tam Sam a Jacka samotné.
"Pane..."uvažovala jak začít.Nemohla na něj vychrlit,že ho miluje..."Stýskalo se nám a jsem ráda,že jste zase zpátky."
"Mě se po vás všech taky stýskalo..."usmál se."Přišla jste mi říct jen to,nebo i něco jiného."pověděl po chvilce trapného ticha.
"Chtěla jsem se zeptat co děláte dneska,jestli by jste nechtěl někam zajít...nemám co dělat a všichni už něco mají."zalhala."tak jsem si říkala,jestli by jste měl aspoň vy čas.."koktala nervozně
"No...jak vidíte tak tady mám horu papírů...které by měly být co nejdřív udělané...takže,"ukázal na složky poházené na jeho stole.Sam se zvedla ze židle...
"Jo,byl to hloupý nápad,ani nevím proč jsem přišla zrovna za váma,prominte."chtěla odejít.
"Takže,to znamená,že složky jsou méně důležité než vy...půjdu"
"Dobře...tak třeba v 5 na parkovišti.Souhlasíte?"
"Jasně,zatím se mějte Carterová."Sam nic neřekla a vyšla ze dveří.Popravdě,byla nervozní jako nějaká pubertačka.Oddechla si a šla se připravit,i když měla ještě hordu času.
Na parkovišti byla o půl hodiny dřív.Čekala,že tam bude první.Jack už však postával u svého auta.
"Pane..."oslovila ho jelikož stál zády k ní
"Carterová...máte ještě půl hodiny čas...co tu děláte tak brzo?"
"Jen jsem to nechtěla prošvihnout,aby jste na mě nemusel čekat...a vy?"
"Já...?Y...Víte...jdou mi špatně hodinky..."nechtěl přiznat,že se už nemohl dočkat schůzky s ní.
"Aha...jak víte teda,že mám ještě půl hodiny čas?"při této otázce se šibalsky usmívala.Věděla,že se cítí stejně jako ona,ale taky věděla,že své city nedává příliš rád najevo.
"Tak...pojedeme už?"zamaskoval to.Sam nasedla do jeho auta a jeli...k němu domů.
"Do jaké restaurace pojedeme?"zeptala se Sam.
"No,já msylel,že by jsme mohli jet ke mě domů.Mám tam nějaké jídlo.Mohlo by to být lepší než někde v restauraci.Nemyslíte"
"No,když myslíte."
Dojeli na příjezdovou cestu Jackova domu.Vstoupili do přecíně a s kuchyně se linula nádherná vůně.Nechápala kdy to stihl začít vařit....
"Sakra.."zaklel"vyskipala mi omáčka...Doufám,že jíte špagety se sýrovou omáčkou."
"Jo jím...voní to nádherně."Sedla si k prostřenému stolu.O´Neill zapáli svíčku uprostřed stolu.Donesl před Samanthu talíř s jídlem,popřáli si dobrou chut a pustili se do jídla.
Snězené to měli do pár minut.Oba nic moc přes den nejedli...
"Tak,ted by jsme si mohli pustit nějaký film co myslíte."volal s kuchyně."Můžete něco vybrat."
"Dobře."odpověděla...a něco tam pustila.Jack přišel s dvěma skleničkama a vínem.Přitukli si a koukali na flim.No jen tak na půl...Brzo usli.
Jacka probudily až titulky.Vypl televizi...pozoroval Sam jak mu s úsměvem oddychuje na hrudi.Neodolal a pohladil jí po tváři.Ještě do dnešního odpoledne si myslel,že své city dokáže ovládat.Zjístil,že Sam chodí s Mitchellem.Nechal si ho přivolat k sobě do kanceláře a chtěl zjístit co je na tom pravdy.Dověděl se,že se s ní rozešel,protože cítí,že Sam Jacka stále miluje...ale bojí se,že když mu to řekne,stratí práci i naději v MOŽNÁ.
Přitáhl deku a přikryl jí s ní.Chvíli jí pozoroval.Je nádherná.Chtěl vždycky okusit chut jejich rtů a ted byly tak strašně blízko.Nešlo odolat...
Sam to okamžitě probudilo.Jack cítil,že je chvíli zmatená,ale pak že mu začíná polibky oplácet.
Pak se od ní odtáhl a oba si navzájem hleděli do očí...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kwimi kwimi | 17. října 2009 v 17:55 | Reagovat

sam a cam ses zblaznila?? fuj!!

2 Makishka admin Makishka admin | Web | 17. října 2009 v 17:59 | Reagovat

Přišel tam Jack...koho myslíte,že si asi Sam vybere...?Jacka nebo Cama?To je přece jasné...!:-)

3 SB Sam SB Sam | Web | 17. října 2009 v 21:11 | Reagovat

Páni, teď si mi vyrazila dech.
Já proti páru Sam a Cam nic nemám a tohle je fakt zajímavý!
Těším se na pokráčko!

4 Blaža Blaža | 17. října 2009 v 22:47 | Reagovat

Sam a Cam fuj fuj fuj.... ale Sam a Jack = the best....

5 muphi muphi | 17. října 2009 v 23:14 | Reagovat

nic proti ale Sam má stejnou hodnost jako Cam, a později dokonce vyšší :-x  :-D

6 d.s.o evkaSB d.s.o evkaSB | Web | 18. října 2009 v 11:54 | Reagovat

já sem věděla, že to bude bomba bože chudáček jack až se o tom dozví..jsem už nedočkavá pádím na další část...ju zatím je to teda boží.. :-)  :-)

7 karmolina-vala karmolina-vala | Web | 11. listopadu 2009 v 10:29 | Reagovat

zajímavé

8 Bajuška Bajuška | Web | 14. listopadu 2009 v 13:09 | Reagovat

Stačí tí na tuto povídku je wow

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama